بهترین کمپین های سال 2016 (قسمت اول)

سایت خبری Marketing Week اخیرا اقدام به گردآوری بهترین کمپین های بازاریابی سال 20166، از موثر ترین و قابل توجه ترین گرفته تا آن دسته از کمپین هایی کرده است که با رویکرد و تفکری رو به جلو به فناوری دیجتال و نوین می نگرند:

رای دهید: کنترل را در دست بگیرید
به همان اندازه که ممکن است اعتراف سخت و دردناک باشد، کمپین “Vote Leave” نیز یکی از تاثیرگذار ترین کمپین های سال 2016 بود که در انگلستان منجر به رای دادن به Brexit با اختلاف 4 درصد (52 در مقابل 48 درصد) شد. این کمپین با وجود حمایت نخست وزیر دیوید کامرون، اغلب نخست وزیران سایر کشور ها و برخی رهبران جهان از جمله رییس جمهور آمریکا، باراک حسین اوباما، از عدم خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، به موفقیت دست یافت. رمز پیروزی Vote Leave استفاده از نگرانی فزاینده بسیاری از مردم انگلستان درباره مساله مهاجرت، تحمیل آرمان های حزب حاکم و دادن وعده پرداخت پول به خزانه ملی است که خدمات بهداشتی در سطح کشور را توسعه می بخشد. این کمپین ضمن انتشار فهرستی از 50 مجرم اهل دیگر کشور های اتحادیه اروپا ساکن در انگلستان، پیام های متعددی را نیز مبنی بر کنترل امور و تخصیص بودجه 440 میلیون دلار اضافی به مدت یک هفته به سازمان خدمات بهداشتی ملی این کشور به مخاطبان منتقل کرد.#پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی#تبلیغات#آژانس تبلیغاتی#کانون تبلیغاتی#کانون پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی

با توجه به پیش بینی مقاله نویس سایت خبری Marketing Week، مارک ریتسون، این تصمیم کلی، به عنوان یکی از مهم ترین تصمیم ها در تاریخ انگلستان، مفید بوده و مهم این است که چه کسی می تواند بیش از دیگران از این مزایای احساسی لذت ببرد.
حرف او صحیح است. کمپین Brexit در پی شناخت مخاطبان، درک نحوه تعامل با آن بخش ها و بیان سخنان مورد علاقه آن ها به موفقیت دست یافت.
با وجود موفقیت این کمپین، پیامد های آن برای بازاریابان روشن نیست و از آن به مثابه ترنی برای بودجه های بازاریابی همراه با عدم قطعیت به طور کلی و آغاز سردرد در مسیر قیمت گذاری، به لطف یک پوند ضعیف یاد می شود. منادی این حرکت یونیلور بود که پیشنهاد افزایش قیمت محصولاتش را مطرح کرد.#پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی#تبلیغات#آژانس تبلیغاتی#کانون تبلیغاتی#کانون پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی

Channel 4: ما ابر قهرمانیم
Channel 4 به عنوان مسئول پخش بازی های پارالمپیک ریو آسان ترین کار دنیا را انجام نداده است. چهار سال پیش او از امتیاز خانگی برگزاری بازی ها در لندن بهره برد اما این بار باید بر اختلاف زمانی چهار ساعته با برزیل غلبه می کرد. جدید ترین کمپین آن با کسب موفقیتی عظیم منجر به تماشای مراسم افتتاحیه توسط 11.8 میلیون نفر بیینده تلویزیونی و به دست آوردن جوایز متعدد در این حوزه شد. تا پایان بازی ها، 65% از بینندگان به تاثیر مثبت پوشش Channel 4 بر روی دیدگاه انسان های معلول اعتقاد داشتند. این در حالی است که 82% از افراد، استعداد های افراد معلول را برابر با افراد سالم می دانستند.#پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی#تبلیغات#آژانس تبلیغاتی#کانون تبلیغاتی#کانون پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی

برای مراسم امسال، Channel 4 تصمیم گرفت تا کمپین “Superhumans” خود را احیا کند اما این بار با اندکی تغییر این شبکه تلویزیونی با هدف تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولیت، به جای ورزشکاران بیشتر بر روی مردم عادی متمرکز شد.
آگهی تبلیغاتی Channel 4 با نمایش بیش از 140 فرد معلول، شامل ورزشکاران پارالمپیکی، موسیقی دانان و عموم مردم به تقدیر از توانایی های اشخاص با طیف وسیعی از معلولیت ها پرداخت. به گفته Channel 4 این آگهی تبلیغاتی بیش از آگهی های قبلی در انگلستان افراد معلول را به تصویر می کشد.#پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی#تبلیغات#آژانس تبلیغاتی#کانون تبلیغاتی#کانون پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی1483681142_best-campaigns-2016-flash

در کنار کمپین جدید، Channel 4 با راه اندازی مسابقه “Superhumans Wanted”، یک جایزه یک میلیون و دویست هزار دلاری را به قوی ترین ایده برای برگزاری کمپین استعداد یابی اهدا کرد که برنده آن آژانس تبلیغاتی Mars معرفی شد.
به گفته دن بروک، مدیر ارشد بازاریابی و ارتباطات در Channel 4، برند متعلق به Mars پس از پخش آگهی ها شاهد کسب نتایج مثبتی بود. بدون ذکر جزئیات این تاثیر بر روی آمار فروش، به اعتقاد او، Mars همبستگی بسیار نزدیکی را میان آزمایش های تبلیغاتی و میزان فروش کشف کرد.