نگاهی به تنها ابزار برندینگ پنتاگرام

هر سال، تعداد محدودی از افراد خوش‌شانس، هنگام باز کردن صندوق‌های پستی خود، با نشریه نازک و سیاه رنگی مواجه می‌شوند که استودیوی معتبر Pentagram سالیانه منتشر می‌کند. این نشریات که در تعداد محدود چاپ می‌شوند، برای مشتریان، دوستان و همکارانی که در لیست پستی پنتاگرام قرار دارند ارسال می‌گردند. چنین اقدام متمایزی، بدون شک نام برند را جلای بیشتری می‌بخشد.
این اقدام در اواخر دهه ۹۰ میلیادی، توسط یکی از افراد شریک در پنتاگرام به نام جان مک‌کانل آغاز شد. در این نشریات، به جای پرداختن به کارهای استودیو، آن دسته از موضوعات و تولیدات بصری را که شرکای پنتگرام ارزشمند یافته‌اند پررنگ می‌شوند. این امر، پنتاگرام و گرایشاتش را به نحو قابل توجهی متمایز می‌کند.#پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی#تبلیغات#آژانس تبلیغاتی#کانون تبلیغاتی#کانون پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی1500147421_photo2
مایکل بیروت، یکی از شرکای پنتاگرام می‌گوید: «مردم این نشریه را دریافت می‌کنند و با خودشان فکر می‌کنند، پنتاگرامی‌ها چقدر باهوش‌اند! آن‌ها کلی آدم‌های جالب می‌شناسند.»
هر شماره شامل موضوعات مختلفی است. از اولین شماره با عنوان «یک دیکشنری از کلیشه‌های گرافیکی» تا شماره چهارم با نام «چهره به چهره»، که مجموعه‌ای از تصاویر اشیایی است که به نظر می‌رسد چهره دارند تا آخرین شماره که مجموعه موزه نام دارد.
هر بهار و پاییز، شرکای پنتاگرام دور هم جمع می‌شوند تا روی ایده‌های شماره بعدی نشریه کار کنند. بیروت می‌گوید:«یک نفر پیدا می‌شود و می‌گوید مادربزرگ من یک کلکسیون فوق‌العاده از برنامه‌های کنسرت امضا شده را، از زمانی که در بوینس آیرس و در تیاترو صفحه ورق زن بوده دارد. تنها زمانی که من دیدم ایده‌ها رد شوند، زمانی بوده که به اندازه کافی مرموز نبوده‌اند. فقط چند تا عکس زیبا کافی نیستند. متمایز بودن و درگیر کردن، عوامل حائز اهمیت هستند».
برای دستیابی به یکی از حدود ۵۰۰۰ نسخه‌ای که هر سال چاپ می‌شوند، بیروت پیشنهاد می‌کند این علاقه را به او یا یکی دیگر از شرکای پنتاگرام اعلام کنید.#پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی#تبلیغات#آژانس تبلیغاتی#کانون تبلیغاتی#کانون پخش پیام بازرگانی#آژانس تبلیغاتی پخش پیام بازرگانی1500147464_photo1

1500147425_photo3